Tevhidedavet.Net-İSlami Sohbet Dini Sohbet Ve Bilgileri.

Tevhidedavet.Net-Güncel İslami Sohbet Ve Dini Sohbet Sitesidir Ve Tevhid Sitesidir..

MENU=

B

Tarçının faydaları

  • Tarih : 31 Aralık 2016
  • Kategori : Sağlık
  • Yorum Yok

tarcinin_faydalari

Tarçın dünya çapında bilinene en eski baharatlardan biri. Peki tarçının faydalarını biliyor musunuz? İşte tarçının bilinmeyen faydaları…

Yapılan çalışmalar tarçının kilo verme konusunda etkili olduğunu gösteriyor. Diyet yemeklerinizin veya içeceklerinizin içine her gün 1 kaşık tarçınatın.Kalsiyum, lif, demir ve magnezyum açısından zengin bir baharattır. Kanser hücreleri üzerinde olumlu etkisi vardır. Ülserin oluşmasını ve yayılmasını önler.

Kan şekerini düzenler. İyi ve kötü kolesterol üzerinde etkilidir. Bu yüzden kalp ve tip2 diyabet hastalarına çok yararlıdır. Tatlı bir baharat olduğu için, tatlı ihtiyacınızı karşılar.

Vücuttaki insülin seviyesini arttırır. İnsülin biyolojik aktivitesini taklit eder ve glikoz metabolizmasını artırır. Yüksek kan şekeri düzeyleri, vücut tarafından yağ depolamayı önler ve kilo vermeyi sağlar.

El ve ayaklardaki titremeleri ve damar tıkanıklığını önler. Mide rahatsızlıklarına ve karın ağrılarına iyi gelir.

Adet öncesi gerginliklere iyi gelir. Cinsel isteği arttırır.

Vücut direncini arttırır. Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır.

Tarçının kabuğunda kokulu ve uçucu bir yağ bulunmaktadır. Yağının uçması sonucu kokusunu çabuk kaybettiğinden kabuk parçaları şeklinde satın alınmalı ve cam kavanozlarda saklanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Dini cizgi filim Emre 6-7-8 bölüm başlıklı makalemizde dini cizgifilim, emre cizgi filim ve full cizgifilim izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında :

Yorum bölümü eklenecek...

Bir Cevap Yazın